Miasteczko Śląskie
parafia Wniebowzięcia NMP


Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP


Klasztor Sióstr Służebniczek NMP NP

bł. Edmund Bojanowski

W naszej parafii posługują Siostry Służebniczki NMP Niepokalanie Poczętej - śląskie, które założył bł. Edmund Bojanowski w 1850 roku.

Założyciel Zgromadzenia miłował Boga i miłował człowieka. Był mężem modlitwy, a miłość do ludzi, która odznaczała się heroicznymi czynami płynęła z głębokiego zjednoczenia z Bogiem. Celem założonej przez niego rodziny zakonnej była troska o religijne wychowanie dzieci i młodzieży, służba chorym i biednym oraz pomoc Kościołowi w zakresie aktualnych potrzeb.

Kaplica Sióstr Służebniczek pw. Chrystusa Króla

Duszpasterz Miasteczka Śląskiego ks. Teodor Christoph zatroskany o poziom duchowy parafii i potrzeby biednych, chorych oraz dzieci poczynił starania o otwarcie domu zakonnego, do którego Siostry przybyły 3 marca 1883 roku.

Siostry Służebniczki NMP NP starają się naśladować Jezusa w Jego modlitwie, na którą poświęcał długie godziny. Centralnym momentem codziennej modlitwy jest uczestnictwo we Mszy św.

Przez 5 dni w tygodniu Msza św. jest celebrowana w kaplicy klasztornej pod wezwaniem Chrystusa Króla. Drzwi domu zakonnego otwarte są dla wszystkich, którzy pragną przeżywać Ofiarę Mszy św. razem z Siostrami (od niedzieli do czwartku włącznie).

Siostry także w Liturgicznej Modlitwie Dnia, podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu polecają Bogu intencje i sprawy Kościoła lokalnego i Parafian, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej.

Siostry starają się również naśladować Jezusa w Jego miłości do człowieka. Czynią to w duchu charyzmatu bł. Edmunda Bojanowskiego, troszcząc się o religijne wychowanie dzieci i młodzieży:

  • prowadzą katechezę w szkołach i przedszkolach
  • prowadzą ochronkę dla dzieci w wieku przedszkolnym
  • prowadzą grupę "Dzieci Maryi"

Zgromadzenie otwarte jest na potrzeby Kościoła lokalnego podjęło posługę w zakrystii, troszcząc się o wystrój kościoła, czystość bielizny kościelnej i szat liturgicznych.

Przed swoim zakonnym imieniem siostry używają skrótu SM, co oznacza Siostra Maria.

Jadalnia w Klasztorze Sióstr Służebniczek  w Miasteczku Śląskim Siostra Służebniczka pracująca w kuchni Pokój gościnny w Klasztorze Sióstr Służebniczek w Miasteczku Śląskim

Zobacz także stronę Sióstr Służebniczek Śląskich


Msze Św.

Poniedziałek 6:30 18:00
Wtorek 6:30 18:00
Środa 6:30 18:00
Czwartek 6:30 18:00
Piątek 8:30 17:00
Sobota 6:30 18:00
Niedziela 6:30 8:00 9:30 11:00 15:00 19:00
Google

Szukaj na stronie
Szukaj na WWW